פרויקט קהילות תומכות 

מועדון הספר הטוב

ב-2 במאי 15 אנשים השתתפו בפגישת "מועדון הספר הטוב" במרכז הקהילתי "יגלום" בבת ים. המועדון הוא פרויקט משותף של המרכז הקהילתי ושל הקהילה דוברת הרוסית "יחד-מחניים".

הורים וילדים קראו יחד שלושה ספרים בעברית מסדרת "ספריית פיג'מה" וסיפור בשפה הרוסית. לאחר כל סיפור הרב ראובן רזניק הנחה דיון על ערכים העולים בו.

הספר "הקנגורו הכחול של מאיה" מאת אמה צי'צ'סטר קלארק הוביל לדיון על "הכרת הטוב". הספר "עליזה הברווזה והחברים" מאת חיה שנהב הוביל לדיון על המאמצים נדרשים כדי לעשות מעשים שאינם באים אלינו בקלות. הספר "הטרקטור בארגז-החול" מאת מאיר שלו הוביל לדיון בנושא הערכה עצמית ו"העבודה מכבדת את בעליה".  

המתנדבת אנסטסיה טדסון ביצעה תרגום סימולטאני מעברית לרוסית.

הפגישה הבאה של המועדון במתנ"ס יגלום מתוכננת ל-6 ביוני.

 

בת ים-: מסיבת פסח‎

ב-4 באפריל כ-55 אנשים השתתפו במסיבת פסח לכל המשפחה במתנ"ס יגלום בבת-ים. המסיבה היתה מיזם משותף של הקהילה דוברת הרוסית יחד-מחניים, המתנ"ס, וקבוצת "אימהות נגד סמים".

בזמן שרכזת החוגים של המתנ"ס דינה אוטקין ומד"ציות העבירו פעילות יצירתית לילדים בנושא החג, חברת הקהילה אלה בורבין העבירה להורים סדנת מסטר-שף בנושא הכנת חרוסת. הורים וילדים התכנסו יחד לצפות בחלק האמנותי המרכזי. הרב ראובן רזיק דיבר על משמעות החג ועל כמה ממנהגיו. להקת התאטרון של הקהילה (המורכבת משבעה ילדים) הציגה מחזה פסח בעברית וברוסית. הזמרת "שולמית" הנחתה שירי פסח בציבור. להקת "לבבות צעירים" שרה שירים בעברית, רוסית ואוקראינית.

 האירוע התאפשר הודות לפרויקט "קהילות" של עמותת "מחניים", קרן "ג'נסיס", עיריית בת-ים, משרד הקליטה, המחלקה למרכזים קהילתיים של החברה לתרבות פנאי וספורט בת-ים, מחלקת "מורשת",ופרויקט "יחד-עמיאל".

המסיבה המשפחתית הבאה במתנ"ס יגלום: מסיבת שבועות ב-30 במאי.

 

סדר פסח קהילתי 2014

בליל הסדר, 14 באפריל,  68 אנשים השתתפו בסדר הפסח של הקהילה דוברת-הרוסית "יחד-מחניים" במתנ"ס גורדון.
הרבה מן החברים הגיעו "מבעוד יום" כדי לערוך את המקום, להצטלם יחד, ולצפות בהמחזה יצירתית של סיפור יציאת מצריים בשפה הרוסית.
18 ילדים שאלו את "ארבע הקושיות" בעברית. לאחר מכן המשתתפים חזרו על השאלות ברוסית, אנגלית, ספרדית, יידיש, רומנית וטורקית.
בנוסף לטקסטים המסורתיים הנמצאים בהגדה, נערכו דיונים נלהבים בנושא החירות, האחריות וייעודו של עם ישראל. החוגגים שרו עיבוד מיוחד של "דיינו" בשפה הרוסית. החברים שמחו להקפיד לא למזוג לעצמם יין, אלא למזוג אחד לשני.
במהלך הסדר זכינו לביקור מראש העיר יוסי בכר ועוזרו סימו ססי, חברת מועצת העיר האחראית על קליטת עולים אירנה גנין, וחבר מועצת העיר יבגני איזנשטט. האורחים התרשמו מהאופי הקהילתי של הסדר.

כמה חברי קהילה אשר ערכו סדר בביתם באו למתנ"ס בסוף הערב כדי לברך את חבריהם.
הסדר התאפשר הודות לראש העיר יוסי בכר, ממלא ראש העיר אורי בוסקילה, חברת מועצת העיר אירנה גנין, פרויקט "קהילות" של עמותת "מחניים", קרן ג'נסיס, עיריית בת-ים, משרד הקליטה, מחלקת מורשת, המחלקה למרכזים קהילתיים של החברה לתרבות פנאי וספורט בת-ים, ופרויקט "יחד-עמיאל".